Задачі за темою “Вуглеводні”

Задача 1.

Юний хімік вирішив повторити демонстраційний дослід отримання метану. Але замість солі з формулою СН3СООNa він скористався сіллю, що має формулу СН3СН2СООNa. Він змішав цю речовину з натронним вапном (сумішшю натрій і кальцій гідроксидів) після чого суміш прожарив. Внаслідок реакції він отримав безбарвний газ, дуже схожий на метан. Але густина цього газу була інша.

  1. Який газ отримав юний хімік?
  2. Запишіть рівняння реакції отримання цього газу.
  3. Визначте густину отриманого газу (при н. у)?
  4. Яким способом можна зібрати цей газ?

Задача 2.

Визначте будову і назвіть за правилами номенклатури IUPAC сполуку, що має формулу С7Н16, та при бромуванні якої на світлі не утворюються третинні бромопохідні. Під час її хлорування на світлі утворюються чотири ізомери, два з яких є первинними монохлоропохідними. Наведіть структури всіх чотирьох ізомерів.

Задача 3.

Масові частки Карбону і Гідрогену в органічній сполуці відповідно дорівнюють 39,73% і 7,28%. Визначте молекулярну формулу цієї речовини і встановіть її структурну формулу, якщо відомо, що ця речовина має четвертинний атом Карбону, а відносна густина її парів за повітрям дорівнює 5,2. Назвіть цю органічна сполуку за систематичною номенклатурою. Запропонуйте спосіб її отримання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *