Розплавлений вуглець буде випущений через вулкани протягом найближчих декількох мільйонів років.

Кількість вуглекислого газу у верхній мантії Землі може становити до 100 трильйонів тонн.

Геологи відділення наук про Землю Лондонського університету Royal Holloway під керівництвом доктора Sash Hier-Majumder використали величезну мережу 583 сейсмічних датчиків, які вимірюють коливання Землі, щоб створити карту глибин, які знаходяться під західною частиною США.
У верхній мантії на глибині 350 км під поверхнею Землі, була виявлена ​​ділянка надр, яка  характеризується високими температурами, де плавляться тверді карбонати, створюючи певні сейсмічні моделі.
Під західною частиною США знаходиться величезний підземний резервуар частково розплавленого рідкого карбонату, що охоплює 1,8 мільйона квадратних кілометрів.
На думку вчених, вуглецеве море утворилося через те, що Північно-Американська плита літосфери краєм наклалася на Тихоокеанську. Під дією вуглекислого газу і води, які містилися в мінералах плит, породи розплавилися.
В результаті цього дослідження, вчені зробили висновок, що кількість CO2 у верхній мантії Землі може становити до 100 трильйонів тонн. Для порівняння, за оцінками Агентства з охорони навколишнього середовища США глобальний викид вуглекислого газу в 2011 році склав близько 10 млрд тонн.
Глибинний вуглець може вийти на поверхню через вулканічні виверження, що поступово, хоча і дуже повільно, призведе до зміни клімату. Наприклад, випустивши тільки 1% цього СО2 в атмосферу буде еквівалентно спалюванню 2,3 трильйонів барелів нафти.

Існування таких глибоких водойм показує, наскільки важлива роль глибин Землі в глобальному циклі Карбону.

За матеріалами офіційного сайту Лондонського університету Royal Holloway

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *